Zakłady Bitcoin Bet MicroStrategy stały się bardziej opłacalne niż dotychczas

Główne atrakcje:
MicroStrategy zwiększyła swoją inwestycję w Bitcoin o około 81 milionów dolarów, zakładając, że nie sprzedała żadnego BTC.
Użytkownik Twittera Kevin Rooke zauważył, że inwestycja w Bitcoin była bardziej opłacalna dla MicroStrategy niż ostatnie trzy i pół roku jej działalności.

Wykonawcy MicroStrategy stwierdzili, że inwestycja Bitcoin podniosła rangę firmy
Zakład na Bitcoin MicroStrategy wydaje się być bardzo opłacalny.

W sierpniu firma Business Intelligence MicroStrategy po raz pierwszy ogłosiła, że dokonuje poważnej inwestycji w Bitcoin – w tym czasie firma wydała 250 mln USD na nabycie 21 454 BTC. We wrześniu MicroStrategy ogłosiła kolejną inwestycję w Bitcoin, wydając 175 mln USD na zakup 16 796 sztuk BTC. Zakładając, że firma nie sprzedała żadnego ze swoich BTC, Bitcoin firmy Microstrategy ma teraz wartość 506 milionów dolarów – firma zwiększa swoją inwestycję o około 81 milionów dolarów.

Użytkownik Twittera Kevin Rooke zauważył, że inwestycja w Bitcoin jest bardziej opłacalna dla MicroStrategy niż ostatnie trzy i pół roku jej działalności.

Oczywiście, warto pamiętać, że zyski MicroStrategy są niezrealizowane, a Bitcoin znany jest również z dużej zmienności cen – za kilka miesięcy duży zakład firmy na BTC może nie wyglądać tak dobrze.

Inwestycja w Bitcoin firmy MicroStrategy podniosła rangę firmy, jak mówią wykonawcy.

Jednak szeroko nagłośniony zakład Bitcoin może mieć również pozytywny wpływ na podstawową działalność firmy MicroStrategy, ponieważ służył jako doskonały PR dla firmy. Podstawową działalnością firmy MicroStrategy jest dostarczanie oprogramowania analitycznego i usług dla firm i osób prywatnych. Podczas ostatniej rozmowy na temat zarobków firmy Phong Li, prezes MicroStrategy, powiedział:

„Zauważyliśmy znaczną i nieoczekiwaną korzyść z naszej inwestycji w Bitcoin, która przyczyniła się do podniesienia rangi firmy na szerszym rynku. Jest to korzystne dla naszej ogólnej reputacji, podnosząc nasz udział w świadomości potencjalnych klientów“.

W najnowszym raporcie kwartalnym MicroStrategy dyrektor generalny Michael Saylor powtórzył te odczucia:

„Zakup Bitcoinu za 425 milionów dolarów w ciągu kwartału daje inwestorom możliwość większego zwrotu niż posiadanie takich sald w gotówce i zwiększa ogólną widoczność MicroStrategy na rynku“.

Od 11 sierpnia, kiedy MicroStrategy ogłosiła swój pierwszy zakup Bitcoinu, akcje firmy wzrosły o około 30%.

Cena Bitcoinów gwałtownie spadła dziś po tym, jak wczoraj osiągnęła roczny poziom 13 800 dolarów. W czasie pisania raportu, BTC przechodzi z rąk do rąk za 13.200 dolarów przy -1,3% 24-godzinnej wydajności.